Kvilda, nejvýše položená horská obec v Čechách

nejvyhledávanější horská lokalita nejen na Šumavě

Nejvýše položená horská obec v Čechách (1.056 m n.m.), pramení zde nejdelší česká řeka Vltava a uvidíte tu nejunikátnější konstrukci obecního sálu.

Těch nej má Kvilda i mnoho dalších - nejvíce v počtu na jednoho obyvatele Kvildy, kterých je 135. Nejen pro tyto zajímavosti je Kvilda nejvyhledávanější horskou lokalitou nejen na Šumavě, ale v Čechách. Návštěvníkům nabízí celoročně nepřeberné možnosti.

O apartmánech

V letním období vycházky nebo vyjížďky do překrásné, typicky šumavské okolní přírody a za atrakcemi národního parku. Ani v zimním období zde neutichá život, naopak místní lyžařský vlek se sjezdovkou a cca 70 km kvalitně upravovaných běžeckých stop rozproudí zasněženou Kvildu. Hosté tak mohou navštívit místní restaurace, kavárny, pivovar, či půjčovny a prodejny sportovních potřeb.

Častým cílem je i nedaleká Alpská vyhlídka na Bučině, odkud jsou v určitých obdobích roku zřetelně vidět 200 km vzdálené rakouské Alpy s dominujícími vrcholy Dachsteinu, pohoří Taury, Totes Gebirge. Nejen tato skutečnost se stala inspirací pro designové vybavení nabízených apartmánů, které nejen připomínají špičkové rakouské hotely, ale mnoho doplňků a dekorací bylo nakoupeno a dokonce vyrobeno na míru právě v Rakousku.